Co podniknout v okolí hotelu?

Tipy na výlety v Jeseníkách

Poštovní štola

Prohlédněte si historickou štolu, v níž se aktivně těžilo zlato již ve Středověku. Tato atrakce byla vyhlášena atrakcí roku 2018 v Olomouckém kraji.

Zlatokopecký skanzen

Zajímá vás, jak fungovaly zlatorudné mlýny poháněné vodou? A kde žili horníci? V tom případě vám nesmí uniknout Zlatokopecký skanzen.

Biskupská kupa

Užijte si výhled na okolní horskou krajinu a vyrazte na Biskupskou kupu s 19 metrů vysokou zděnou rozhlednou. Zdejší příroda vás okouzlí.

Městské muzeum Zlaté Hory

Nahlédněte do historie Zlatých Hor a zdejšího hornictví. V muzeu najdete i expozici věnovanou čarodějnickým procesům a zlatohorskému lázeňství.

Naučná stezka Rejvíz

Vychutnejte si 3km procházku k Velkému mechovému jezírku, které se nachází ve středu největšího moravského rašeliniště.

Naučná stezka Vincenze Priessnitze

Na 7km naučné stezce se seznámíte se životem Vincenze Priessnitze a historií Jeseníků a lázní. Navíc ochutnáte vodu ze 14 různých pramenů.

Poutní místo Panny Marie Pomocné

Poutní místo Maria Hilf je obklopeno okolními lesy, které místu propůjčují nezapomenutelnou atmosféru. V současnosti se zde konají poutě i bohoslužby.

Park Ztracené město Rosenau

V interaktivním parku Ztracené město Rosenau na vás čeká spousta zábavy. Užijete si koupání v bazénu a vyzkoušíte řadu zajímavých atrakcí.

Otmuchovské jezero

Vychutnejte si odpočinek na písečné pláži u Otmuchovského jezera, nebo vyzkoušejte některý z mnoha vodních sportů. Jezero je ideální i pro rybáře.

Rezervujte si svou příští dovolenou v Jeseníkách
hned teď

Přijeďte si odpočinout a načerpat energii.
Vyberte si ubytování v našem hotelu či penzionu ve Zlatých Horách.

Více tipů na výlety naleznete na KUDYZNUDY:

Kudyznudy.cz - tipy na výlet