Nádherná příroda

Nechte se obklopit nádhernou přírodou okolních divokých Jeseníků. Z hotelu můžete vyrážet na výlety pěšky i na kole. A jakmile napadne sníh, užijete si nespočet zimních aktivit. Úchvatné výhledy vás donutí na chvíli se zastavit a jen tak být.

Opravdový klid

U nás se vám ještě pořád může stát, že při svém putování nenarazíte na jediného živáčka. Ve Zlatých Horách si zkrátka dokonale odpočinete od ruchu velkoměst i každodenního shonu a načerpáte potřebné síly.

Nejčistší vzduch v ČR

Lokalita Zlatých Hor v Jeseníkách se právem pyšní titulem nejčistšího vzduchu v České republice. Zregenerujte u nás své plíce od všudypřítomného smogu a udělejte další krok pro své zdraví. Uvidíte, že se vám vaše tělo odvděčí.

Jen kousek do Polska

Do Polska je to od nás, co by kamenem dohodil. Do sousedního státu můžete vyrazit buď za přírodou, nebo výhodnými nákupy. Nedaleké Glucholazy jsou ideální volbou pro nákupy oblečení, obuvi nebo třeba nejrůznějších dekorací.

Prodáváme Olomouc card

Nadšení turisté si u nás na recepci mohou zakoupit Olomouc region Card, díky které lze v Olomouckém kraji zdarma navštívit více než 100 zajímavých míst. A zároveň vám umožní čerpat slevy ve více než 90 dalších lokalitách.

Co podniknout v okolí hotelu?

Tipy na výlety v Jeseníkách

Poštovní štola

Prohlédněte si historickou štolu, v níž se aktivně těžilo zlato již ve Středověku. Tato atrakce byla vyhlášena atrakcí roku 2018 v Olomouckém kraji.

Zlatokopecký skanzen

Zajímá vás, jak fungovaly zlatorudné mlýny poháněné vodou? A kde žili horníci? V tom případě vám nesmí uniknout Zlatokopecký skanzen.

Biskupská kupa

Užijte si výhled na okolní horskou krajinu a vyrazte na Biskupskou kupu s 19 metrů vysokou zděnou rozhlednou. Zdejší příroda vás okouzlí.

Městské muzeum Zlaté Hory

Nahlédněte do historie Zlatých Hor a zdejšího hornictví. V muzeu najdete i expozici věnovanou čarodějnickým procesům a zlatohorskému lázeňství.

Naučná stezka Rejvíz

Vychutnejte si 3km procházku k Velkému mechovému jezírku, které se nachází ve středu největšího moravského rašeliniště.

Naučná stezka Vincenze Priessnitze

Na 7km naučné stezce se seznámíte se životem Vincenze Priessnitze a historií Jeseníků a lázní. Navíc ochutnáte vodu ze 14 různých pramenů.

Poutní místo Panny Marie Pomocné

Poutní místo Maria Hilf je obklopeno okolními lesy, které místu propůjčují nezapomenutelnou atmosféru. V současnosti se zde konají poutě i bohoslužby.

Park Ztracené město Rosenau

V interaktivním parku Ztracené město Rosenau na vás čeká spousta zábavy. Užijete si koupání v bazénu a vyzkoušíte řadu zajímavých atrakcí.

Otmuchovské jezero

Vychutnejte si odpočinek na písečné pláži u Otmuchovského jezera, nebo vyzkoušejte některý z mnoha vodních sportů. Jezero je ideální i pro rybáře.

Rezervujte si svou příští dovolenou v Jeseníkách
hned teď

Přijeďte si odpočinout a načerpat energii.
Vyberte si ubytování v našem hotelu či penzionu ve Zlatých Horách.